Marked.1116.0 | Marked, Art District - Kravet Couture Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Looking for Kravet Couture Fabric Product MARKED.1116.0 pattern name Marked from the collection Art District. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | MARKED.1116.0 |
| Pattern Name | Marked |
| Collection | Art District |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 37.75" |
| Horz. Repeat | 54.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Marked.1116.0 | Marked, Art District - Kravet Couture Fabric
Marked.1116.0 | Marked, Art District - Kravet Couture Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Looking for Kravet Couture Fabric Product MARKED.1116.0 pattern name Marked from the collection Art District. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | MARKED.1116.0 |
| Pattern Name | Marked |
| Collection | Art District |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 37.75" |
| Horz. Repeat | 54.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Abstract |
$259.88
Marked.1116.0 | Marked, Art District - Kravet Couture Fabric—
$259.88
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Looking for Kravet Couture Fabric Product MARKED.1116.0 pattern name Marked from the collection Art District. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | MARKED.1116.0 |
| Pattern Name | Marked |
| Collection | Art District |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 37.75" |
| Horz. Repeat | 54.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Abstract |











