Si50610 | Signature Textures 3, Della Palm Blue Multi - York Wallpaper
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI50610 |
| Pattern Name | Della Palm Blue Multi |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 39.4" |
| Match | Straight |
| Repeat | 37.4" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Mylar on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 108 square feet |
| Color | Blue |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Si50610 | Signature Textures 3, Della Palm Blue Multi - York Wallpaper
Si50610 | Signature Textures 3, Della Palm Blue Multi - York Wallpaper
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI50610 |
| Pattern Name | Della Palm Blue Multi |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 39.4" |
| Match | Straight |
| Repeat | 37.4" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Mylar on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 108 square feet |
| Color | Blue |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI50610 |
| Pattern Name | Della Palm Blue Multi |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 39.4" |
| Match | Straight |
| Repeat | 37.4" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Mylar on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 108 square feet |
| Color | Blue |
| Theme | Tropical |












