W3571-550 | Niko Mod, White Geometric - Kravet Couture Wallpaper - W3571.550.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W3571.550.0 |
| Pattern Name | Niko Mod |
| Collection | Art District Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 39" |
| Horz. Repeat | 26.77" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | UNTRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | White |
| Theme | Geometric |
| Notes | COLOR VARIATION DUE TO NATURAL SUBSTRATE;COORDINATING FABRIC:NIKO PRINT |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W3571-550 | Niko Mod, White Geometric - Kravet Couture Wallpaper - W3571.550.0
W3571-550 | Niko Mod, White Geometric - Kravet Couture Wallpaper - W3571.550.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W3571.550.0 |
| Pattern Name | Niko Mod |
| Collection | Art District Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 39" |
| Horz. Repeat | 26.77" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | UNTRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | White |
| Theme | Geometric |
| Notes | COLOR VARIATION DUE TO NATURAL SUBSTRATE;COORDINATING FABRIC:NIKO PRINT |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W3571.550.0 |
| Pattern Name | Niko Mod |
| Collection | Art District Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 39" |
| Horz. Repeat | 26.77" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | UNTRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | White |
| Theme | Geometric |
| Notes | COLOR VARIATION DUE TO NATURAL SUBSTRATE;COORDINATING FABRIC:NIKO PRINT |












