W3572-323 | Puka, Green Geometric - Kravet Couture Wallpaper - W3572.323.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W3572.323.0 |
| Pattern Name | Puka |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 33.86" |
| Vert. Repeat | 20.47" |
| Horz. Repeat | 33.86" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | SISAL - 100% |
| Finish | UNTRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | X |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |
| Notes | VARIED COLOR & SLUBS NATURALLY INHERENT;LINER RECOMMENDED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W3572-323 | Puka, Green Geometric - Kravet Couture Wallpaper - W3572.323.0
W3572-323 | Puka, Green Geometric - Kravet Couture Wallpaper - W3572.323.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W3572.323.0 |
| Pattern Name | Puka |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 33.86" |
| Vert. Repeat | 20.47" |
| Horz. Repeat | 33.86" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | SISAL - 100% |
| Finish | UNTRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | X |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |
| Notes | VARIED COLOR & SLUBS NATURALLY INHERENT;LINER RECOMMENDED |
Original: $1,567.13
-65%$1,567.13
$548.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W3572.323.0 |
| Pattern Name | Puka |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 33.86" |
| Vert. Repeat | 20.47" |
| Horz. Repeat | 33.86" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | SISAL - 100% |
| Finish | UNTRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | X |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |
| Notes | VARIED COLOR & SLUBS NATURALLY INHERENT;LINER RECOMMENDED |
























