W4345-23 | Nastri Shade Wp, 10583 Geometric - Kravet Wallpaper
| Brand | Kravet |
| Pattern Number | W4345.23.0 |
| Pattern Name | Nastri Shade Wp |
| Collection | Missoni Home Wallcoverings 05 |
| Width | 35" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | EACH |
| Content | CELLULOSE - 52%;BINDER - 17%;MINERAL FILLERS - 16%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |
| Notes | SOLD AS AN A+B+C+D PANEL SET ON A ROLL |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4345-23 | Nastri Shade Wp, 10583 Geometric - Kravet Wallpaper
W4345-23 | Nastri Shade Wp, 10583 Geometric - Kravet Wallpaper
| Brand | Kravet |
| Pattern Number | W4345.23.0 |
| Pattern Name | Nastri Shade Wp |
| Collection | Missoni Home Wallcoverings 05 |
| Width | 35" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | EACH |
| Content | CELLULOSE - 52%;BINDER - 17%;MINERAL FILLERS - 16%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |
| Notes | SOLD AS AN A+B+C+D PANEL SET ON A ROLL |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet |
| Pattern Number | W4345.23.0 |
| Pattern Name | Nastri Shade Wp |
| Collection | Missoni Home Wallcoverings 05 |
| Width | 35" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | EACH |
| Content | CELLULOSE - 52%;BINDER - 17%;MINERAL FILLERS - 16%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |
| Notes | SOLD AS AN A+B+C+D PANEL SET ON A ROLL |
























