W4365-155 | Kravet Design, Blue Chevron - Kravet Design Wallpaper - W4365.155.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4365.155.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Club Room |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | TYPE II VINYL - 60%;CELLULOSE - 30%;POLYESTER MICROFIBER - 10% |
| Finish | CALENDERED ;PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4365-155 | Kravet Design, Blue Chevron - Kravet Design Wallpaper - W4365.155.0
W4365-155 | Kravet Design, Blue Chevron - Kravet Design Wallpaper - W4365.155.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4365.155.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Club Room |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | TYPE II VINYL - 60%;CELLULOSE - 30%;POLYESTER MICROFIBER - 10% |
| Finish | CALENDERED ;PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4365.155.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Club Room |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | TYPE II VINYL - 60%;CELLULOSE - 30%;POLYESTER MICROFIBER - 10% |
| Finish | CALENDERED ;PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |
| Notes | 0 |












