W4376-519 | Kravet Design, Blue Stripes - Kravet Design Wallpaper - W4376.519.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4376.519.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Stripe Wallcovering |
| Width | 34" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 11.25" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | SISAL - 80%;COTTON - 20% |
| Finish | PAPER BACKED ;PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4376-519 | Kravet Design, Blue Stripes - Kravet Design Wallpaper - W4376.519.0
W4376-519 | Kravet Design, Blue Stripes - Kravet Design Wallpaper - W4376.519.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4376.519.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Stripe Wallcovering |
| Width | 34" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 11.25" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | SISAL - 80%;COTTON - 20% |
| Finish | PAPER BACKED ;PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Original: $357.53
-65%$357.53
$125.14Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4376.519.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Stripe Wallcovering |
| Width | 34" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 11.25" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | SISAL - 80%;COTTON - 20% |
| Finish | PAPER BACKED ;PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












