W4405-106 | Art Effect, Neutral Geometric - Kravet Couture Wallpaper - W4405.106.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4405.106.0 |
| Pattern Name | Art Effect |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 85%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |
| Notes | LINER RECOMMENDED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4405-106 | Art Effect, Neutral Geometric - Kravet Couture Wallpaper - W4405.106.0
W4405-106 | Art Effect, Neutral Geometric - Kravet Couture Wallpaper - W4405.106.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4405.106.0 |
| Pattern Name | Art Effect |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 85%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |
| Notes | LINER RECOMMENDED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4405.106.0 |
| Pattern Name | Art Effect |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 85%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |
| Notes | LINER RECOMMENDED |
























