Ygl7005 | Natural Palette Resource, Vegan Suede Dark Slate - Ronald Redding Wallpaper
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | YGL7005 |
| Pattern Name | Vegan Suede Dark Slate |
| Collection | Natural Palette Resource |
| Width | 55" |
| Match | Random |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Polyester |
| Washability | Dust and Vacuum |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 110 square feet |
| Color | Blue |
| Theme | Special Effects |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Ygl7005 | Natural Palette Resource, Vegan Suede Dark Slate - Ronald Redding Wallpaper
Ygl7005 | Natural Palette Resource, Vegan Suede Dark Slate - Ronald Redding Wallpaper
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | YGL7005 |
| Pattern Name | Vegan Suede Dark Slate |
| Collection | Natural Palette Resource |
| Width | 55" |
| Match | Random |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Polyester |
| Washability | Dust and Vacuum |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 110 square feet |
| Color | Blue |
| Theme | Special Effects |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | YGL7005 |
| Pattern Name | Vegan Suede Dark Slate |
| Collection | Natural Palette Resource |
| Width | 55" |
| Match | Random |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Polyester |
| Washability | Dust and Vacuum |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 110 square feet |
| Color | Blue |
| Theme | Special Effects |












