10223 | Alas Prismatic - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-10223 |
| Pattern Name | Alas Prismatic |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 13.5" |
| Vertical Repeat | 7" |
| Content | 100% COTTON |
| Double Rubs | 10000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Abstract |
Purchase Mag Fabric pattern name Alas Prismatic SKU 10223 color Multi Color theme Abstract. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

10223 | Alas Prismatic - Mag Fabric
10223 | Alas Prismatic - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-10223 |
| Pattern Name | Alas Prismatic |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 13.5" |
| Vertical Repeat | 7" |
| Content | 100% COTTON |
| Double Rubs | 10000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Abstract |
Purchase Mag Fabric pattern name Alas Prismatic SKU 10223 color Multi Color theme Abstract. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-10223 |
| Pattern Name | Alas Prismatic |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 13.5" |
| Vertical Repeat | 7" |
| Content | 100% COTTON |
| Double Rubs | 10000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Abstract |
Purchase Mag Fabric pattern name Alas Prismatic SKU 10223 color Multi Color theme Abstract. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.












