182740 | Bosphorus Hand Block, Ochre & Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182740 |
| Pattern Name | Bosphorus Hand Block |
| Collection | Drusus Tabor |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182740 | Bosphorus Hand Block, Ochre & Brown - Schumacher Fabric
182740 | Bosphorus Hand Block, Ochre & Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182740 |
| Pattern Name | Bosphorus Hand Block |
| Collection | Drusus Tabor |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
Original: $206.50
-65%$206.50
$72.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182740 |
| Pattern Name | Bosphorus Hand Block |
| Collection | Drusus Tabor |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |












