2025126.3.0 | Marlowe Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025126.3.0 |
| Pattern Name | Marlowe Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 4" |
| Horz. Repeat | 3" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 62%;COTTON - 38% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025126.3.0 | Marlowe Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
2025126.3.0 | Marlowe Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025126.3.0 |
| Pattern Name | Marlowe Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 4" |
| Horz. Repeat | 3" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 62%;COTTON - 38% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Abstract |
Original: $417.38
-65%$417.38
$146.08Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025126.3.0 |
| Pattern Name | Marlowe Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 4" |
| Horz. Repeat | 3" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 62%;COTTON - 38% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Abstract |












