27007 | Vinyl Horizons, Porto Black - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 27007 |
| Pattern Name | Vinyl Horizons - Porto Black |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 20 in (50.8 cm) |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Black |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

27007 | Vinyl Horizons, Porto Black - Phillip Jeffries Wallpaper
27007 | Vinyl Horizons, Porto Black - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 27007 |
| Pattern Name | Vinyl Horizons - Porto Black |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 20 in (50.8 cm) |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Black |
| Theme | Stripes |
Original: $47.60
-65%$47.60
$16.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 27007 |
| Pattern Name | Vinyl Horizons - Porto Black |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 20 in (50.8 cm) |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Black |
| Theme | Stripes |






















