28901 | Toulouse Toile, Midnight Stroll on Vinyl Canvas - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 28901 |
| Pattern Name | Toulouse Toile - Midnight Stroll |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 49 in (124.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 49 in (124.5 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Black |
| Theme | Architectural |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

28901 | Toulouse Toile, Midnight Stroll on Vinyl Canvas - Phillip Jeffries Wallpaper
28901 | Toulouse Toile, Midnight Stroll on Vinyl Canvas - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 28901 |
| Pattern Name | Toulouse Toile - Midnight Stroll |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 49 in (124.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 49 in (124.5 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Black |
| Theme | Architectural |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 28901 |
| Pattern Name | Toulouse Toile - Midnight Stroll |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 49 in (124.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 49 in (124.5 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Black |
| Theme | Architectural |






















