2900-24957 | Medley, Aldrich Light Grey Terrazzo - Brewster Wallpaper
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | 2900-24957 |
| Pattern Name | Aldrich Light Grey Terrazzo |
| Collection | Medley |
| Width | 20.5" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.9" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Grey |
| Theme | Plaster |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2900-24957 | Medley, Aldrich Light Grey Terrazzo - Brewster Wallpaper
2900-24957 | Medley, Aldrich Light Grey Terrazzo - Brewster Wallpaper
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | 2900-24957 |
| Pattern Name | Aldrich Light Grey Terrazzo |
| Collection | Medley |
| Width | 20.5" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.9" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Grey |
| Theme | Plaster |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | 2900-24957 |
| Pattern Name | Aldrich Light Grey Terrazzo |
| Collection | Medley |
| Width | 20.5" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.9" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Grey |
| Theme | Plaster |























