2900-31052 | Medley, Distinctive Black Birch Tree - Brewster Wallpaper
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | 2900-31052 |
| Pattern Name | Distinctive Black Birch Tree |
| Collection | Medley |
| Width | 20.5" |
| Match | Drop |
| Repeat | 20.8571428571429" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Paper |
| Washability | Washable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Black |
| Theme | Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


2900-31052 | Medley, Distinctive Black Birch Tree - Brewster Wallpaper
2900-31052 | Medley, Distinctive Black Birch Tree - Brewster Wallpaper
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | 2900-31052 |
| Pattern Name | Distinctive Black Birch Tree |
| Collection | Medley |
| Width | 20.5" |
| Match | Drop |
| Repeat | 20.8571428571429" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Paper |
| Washability | Washable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Black |
| Theme | Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | 2900-31052 |
| Pattern Name | Distinctive Black Birch Tree |
| Collection | Medley |
| Width | 20.5" |
| Match | Drop |
| Repeat | 20.8571428571429" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Paper |
| Washability | Washable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Black |
| Theme | Modern |






















