2900-41916 | Medley, Cara Multicolor Collage - Brewster Wallpaper
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | 2900-41916 |
| Pattern Name | Cara Multicolor Collage |
| Collection | Medley |
| Width | 20.5" |
| Match | Drop |
| Repeat | 20.8571428571429" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Paper |
| Washability | Washable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Red |
| Theme | Novelty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



2900-41916 | Medley, Cara Multicolor Collage - Brewster Wallpaper
2900-41916 | Medley, Cara Multicolor Collage - Brewster Wallpaper
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | 2900-41916 |
| Pattern Name | Cara Multicolor Collage |
| Collection | Medley |
| Width | 20.5" |
| Match | Drop |
| Repeat | 20.8571428571429" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Paper |
| Washability | Washable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Red |
| Theme | Novelty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | 2900-41916 |
| Pattern Name | Cara Multicolor Collage |
| Collection | Medley |
| Width | 20.5" |
| Match | Drop |
| Repeat | 20.8571428571429" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Paper |
| Washability | Washable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Red |
| Theme | Novelty |























