31907 | Peyton PVC Free, Midnight Stripe - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 31907 |
| Pattern Name | Peyton PVC Free - Midnight Stripe |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50 in (127 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 50 in (127 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 15 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Black |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

31907 | Peyton PVC Free, Midnight Stripe - Phillip Jeffries Wallpaper
31907 | Peyton PVC Free, Midnight Stripe - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 31907 |
| Pattern Name | Peyton PVC Free - Midnight Stripe |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50 in (127 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 50 in (127 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 15 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Black |
| Theme | Stripes |
Original: $53.65
-65%$53.65
$18.78Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 31907 |
| Pattern Name | Peyton PVC Free - Midnight Stripe |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50 in (127 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 50 in (127 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 15 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Black |
| Theme | Stripes |






















