34449.16.0 | Skiffle - Kravet Couture Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Order Kravet Couture Fabric Item 34449.16.0 pattern name Skiffle from the collection . Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 34449.16.0 |
| Pattern Name | Skiffle |
| Collection | |
| Width | 51" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 38%;LINEN - 28%;COTTON - 22%;BAMBOO - 6%;POLYAMIDE - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Basketweave |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

34449.16.0 | Skiffle - Kravet Couture Fabric
34449.16.0 | Skiffle - Kravet Couture Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Order Kravet Couture Fabric Item 34449.16.0 pattern name Skiffle from the collection . Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 34449.16.0 |
| Pattern Name | Skiffle |
| Collection | |
| Width | 51" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 38%;LINEN - 28%;COTTON - 22%;BAMBOO - 6%;POLYAMIDE - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Basketweave |
| Notes | 0 |
$109.15
Original: $311.85
-65%34449.16.0 | Skiffle - Kravet Couture Fabric—
$311.85
$109.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Order Kravet Couture Fabric Item 34449.16.0 pattern name Skiffle from the collection . Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 34449.16.0 |
| Pattern Name | Skiffle |
| Collection | |
| Width | 51" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 38%;LINEN - 28%;COTTON - 22%;BAMBOO - 6%;POLYAMIDE - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Basketweave |
| Notes | 0 |


