37115.4.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37115.4.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 1" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;POLYESTER - 29%;LINEN - 22% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37115.4.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37115.4.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37115.4.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 1" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;POLYESTER - 29%;LINEN - 22% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Original: $163.80
-65%$163.80
$57.33Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37115.4.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 1" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;POLYESTER - 29%;LINEN - 22% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












