37378.30.0 | Agatti Check, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37378.30.0 |
| Pattern Name | Agatti Check |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 6.8" |
| Horz. Repeat | 3.3" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 70%;COTTON - 30% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37378.30.0 | Agatti Check, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
37378.30.0 | Agatti Check, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37378.30.0 |
| Pattern Name | Agatti Check |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 6.8" |
| Horz. Repeat | 3.3" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 70%;COTTON - 30% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37378.30.0 |
| Pattern Name | Agatti Check |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 6.8" |
| Horz. Repeat | 3.3" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 70%;COTTON - 30% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |












