80303 | Nils Plaid Linen, Grass - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 80303 |
| Pattern Name | Nils Plaid Linen |
| Collection | A Country Life |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 5/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 7 1/8" (18CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




80303 | Nils Plaid Linen, Grass - Schumacher Fabric
80303 | Nils Plaid Linen, Grass - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 80303 |
| Pattern Name | Nils Plaid Linen |
| Collection | A Country Life |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 5/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 7 1/8" (18CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 80303 |
| Pattern Name | Nils Plaid Linen |
| Collection | A Country Life |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 5/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 7 1/8" (18CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |











