37447.411.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37447.411.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 3.93" |
| Horz. Repeat | 6.88" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 70%;POLYESTER - 16%;COTTON - 10%;LINEN - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Yellow |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37447.411.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37447.411.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37447.411.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 3.93" |
| Horz. Repeat | 6.88" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 70%;POLYESTER - 16%;COTTON - 10%;LINEN - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Yellow |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Original: $212.63
-65%$212.63
$74.42Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37447.411.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 3.93" |
| Horz. Repeat | 6.88" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 70%;POLYESTER - 16%;COTTON - 10%;LINEN - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Yellow |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |












