37467.6116.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37467.6116.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 30.5" |
| Horz. Repeat | 14.17" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 59%;RAYON - 26%;POLYESTER - 15% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37467.6116.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37467.6116.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37467.6116.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 30.5" |
| Horz. Repeat | 14.17" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 59%;RAYON - 26%;POLYESTER - 15% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |
Original: $201.60
-65%$201.60
$70.56Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37467.6116.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 30.5" |
| Horz. Repeat | 14.17" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 59%;RAYON - 26%;POLYESTER - 15% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |












