37489.11.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37489.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 54.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 72%;POLYESTER - 20%;COTTON - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37489.11.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
37489.11.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37489.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 54.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 72%;POLYESTER - 20%;COTTON - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Original: $145.69
-65%$145.69
$50.99Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37489.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 54.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 72%;POLYESTER - 20%;COTTON - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |












