37494.4.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37494.4.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 7" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 78%;POLYESTER - 22% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37494.4.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37494.4.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37494.4.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 7" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 78%;POLYESTER - 22% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37494.4.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 7" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 78%;POLYESTER - 22% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












