37542.30.0 | Ranza, Montage Weaves Ii - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37542.30.0 |
| Pattern Name | Ranza |
| Collection | Montage Weaves Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 13.5" |
| Horz. Repeat | 14" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | NANOTEX BY CRYPTON ;ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37542.30.0 | Ranza, Montage Weaves Ii - Kravet Contract Fabric
37542.30.0 | Ranza, Montage Weaves Ii - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37542.30.0 |
| Pattern Name | Ranza |
| Collection | Montage Weaves Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 13.5" |
| Horz. Repeat | 14" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | NANOTEX BY CRYPTON ;ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Abstract |
Original: $89.85
-65%$89.85
$31.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37542.30.0 |
| Pattern Name | Ranza |
| Collection | Montage Weaves Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 13.5" |
| Horz. Repeat | 14" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | NANOTEX BY CRYPTON ;ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Abstract |












