37564.106.0 | Posh Chenilles - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37564.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Posh Chenilles |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 5.1" |
| Horz. Repeat | 27.27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | LATEX BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37564.106.0 | Posh Chenilles - Kravet Smart Fabric
37564.106.0 | Posh Chenilles - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37564.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Posh Chenilles |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 5.1" |
| Horz. Repeat | 27.27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | LATEX BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Original: $125.21
-65%$125.21
$43.82Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37564.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Posh Chenilles |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 5.1" |
| Horz. Repeat | 27.27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | LATEX BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












