37565.11.0 | Posh Chenilles - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37565.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Posh Chenilles |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 62%;RECYCLED POLYESTER - 28%;VISCOSE - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37565.11.0 | Posh Chenilles - Kravet Smart Fabric
37565.11.0 | Posh Chenilles - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37565.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Posh Chenilles |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 62%;RECYCLED POLYESTER - 28%;VISCOSE - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Original: $140.96
-65%$140.96
$49.34Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37565.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Posh Chenilles |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 62%;RECYCLED POLYESTER - 28%;VISCOSE - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |












