37613.11.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37613.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 91%;POLYESTER - 9% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37613.11.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
37613.11.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37613.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 91%;POLYESTER - 9% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |
Original: $162.15
-65%$162.15
$56.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37613.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 91%;POLYESTER - 9% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |












