37615.1624.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37615.1624.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 4.5" |
| Horz. Repeat | 9.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 99%;POLYESTER - 1% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37615.1624.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
37615.1624.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37615.1624.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 4.5" |
| Horz. Repeat | 9.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 99%;POLYESTER - 1% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |
Original: $121.20
-65%$121.20
$42.42Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37615.1624.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 4.5" |
| Horz. Repeat | 9.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 99%;POLYESTER - 1% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |












