37622.12.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37622.12.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 90%;POLYESTER - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37622.12.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
37622.12.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37622.12.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 90%;POLYESTER - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37622.12.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 90%;POLYESTER - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |












