37623.16.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37623.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 1" |
| Horz. Repeat | 1" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37623.16.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
37623.16.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37623.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 1" |
| Horz. Repeat | 1" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37623.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 1" |
| Horz. Repeat | 1" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |












