37626.16.0 | Bahia Blanca, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37626.16.0 |
| Pattern Name | Bahia Blanca |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 2.5" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 63%;COTTON - 16%;POLYESTER - 15%;LINEN - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37626.16.0 | Bahia Blanca, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
37626.16.0 | Bahia Blanca, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37626.16.0 |
| Pattern Name | Bahia Blanca |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 2.5" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 63%;COTTON - 16%;POLYESTER - 15%;LINEN - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Original: $398.48
-65%$398.48
$139.47Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37626.16.0 |
| Pattern Name | Bahia Blanca |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 2.5" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 63%;COTTON - 16%;POLYESTER - 15%;LINEN - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |












