37632.6.0 | Erizo De Mar, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37632.6.0 |
| Pattern Name | Erizo De Mar |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 22.5" |
| Horz. Repeat | 28.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 32%;VISCOSE - 32%;LINEN - 13%;ACRYLIC - 11%;POLYESTER - 7%;NYLON - 5% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Black |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37632.6.0 | Erizo De Mar, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
37632.6.0 | Erizo De Mar, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37632.6.0 |
| Pattern Name | Erizo De Mar |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 22.5" |
| Horz. Repeat | 28.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 32%;VISCOSE - 32%;LINEN - 13%;ACRYLIC - 11%;POLYESTER - 7%;NYLON - 5% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Black |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37632.6.0 |
| Pattern Name | Erizo De Mar |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 22.5" |
| Horz. Repeat | 28.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 32%;VISCOSE - 32%;LINEN - 13%;ACRYLIC - 11%;POLYESTER - 7%;NYLON - 5% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Black |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |












