40807 | Rosetta, Cipher Black on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40807 |
| Pattern Name | Rosetta - Cipher Black on Manila Hemp |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 33.75 in (85.7 cm) " |
| Vertical Repeat | 15 in (38.1 cm) |
| Horizontal Repeat | 6.75 in (17.2 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Black |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

40807 | Rosetta, Cipher Black on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
40807 | Rosetta, Cipher Black on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40807 |
| Pattern Name | Rosetta - Cipher Black on Manila Hemp |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 33.75 in (85.7 cm) " |
| Vertical Repeat | 15 in (38.1 cm) |
| Horizontal Repeat | 6.75 in (17.2 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Black |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40807 |
| Pattern Name | Rosetta - Cipher Black on Manila Hemp |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 33.75 in (85.7 cm) " |
| Vertical Repeat | 15 in (38.1 cm) |
| Horizontal Repeat | 6.75 in (17.2 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Black |
| Theme | Abstract |






















