40911 | Azriel PVC Free, Modern Black - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40911 |
| Pattern Name | Azriel PVC Free - Modern Black |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 26 in (66 cm) |
| Horizontal Repeat | 52 in (132.1 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

40911 | Azriel PVC Free, Modern Black - Phillip Jeffries Wallpaper
40911 | Azriel PVC Free, Modern Black - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40911 |
| Pattern Name | Azriel PVC Free - Modern Black |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 26 in (66 cm) |
| Horizontal Repeat | 52 in (132.1 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |
Original: $51.80
-65%$51.80
$18.13Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 40911 |
| Pattern Name | Azriel PVC Free - Modern Black |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 26 in (66 cm) |
| Horizontal Repeat | 52 in (132.1 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |






















