4169-12701 | Oak & Moss, Kiwassa Grey Antler Damask - Chesapeake Wallpaper
This product is packaged and priced as a 33' long 56.4 sq. ft. Roll.
Select Chesapeake Wallpaper Pattern number 4169-12701 pattern name Kiwassa Grey Antler Damask Wallpaper from the collection Oak & Moss. Enjoy this amazing wallpaper. Whimsical meets lodge with this enchanting deer damask featuring forest flora and birds decorating the stag's antlers. The design is inked in white against a grey backdrop. Kiwassa is a prepasted, easy walls wallpaper measuring 20.5 inches wide by 33 feet long, covering approximately 56.4 square feet per roll. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Chesapeake |
| Pattern Number | 4169-12701 |
| Pattern Name | Kiwassa Grey Antler Damask |
| Collection | Oak & Moss |
| Width | 20.5" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.5" |
| Paste | Prepasted |
| Material | Easy Walls |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Grey |
| Theme | Animals |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



4169-12701 | Oak & Moss, Kiwassa Grey Antler Damask - Chesapeake Wallpaper
4169-12701 | Oak & Moss, Kiwassa Grey Antler Damask - Chesapeake Wallpaper
This product is packaged and priced as a 33' long 56.4 sq. ft. Roll.
Select Chesapeake Wallpaper Pattern number 4169-12701 pattern name Kiwassa Grey Antler Damask Wallpaper from the collection Oak & Moss. Enjoy this amazing wallpaper. Whimsical meets lodge with this enchanting deer damask featuring forest flora and birds decorating the stag's antlers. The design is inked in white against a grey backdrop. Kiwassa is a prepasted, easy walls wallpaper measuring 20.5 inches wide by 33 feet long, covering approximately 56.4 square feet per roll. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Chesapeake |
| Pattern Number | 4169-12701 |
| Pattern Name | Kiwassa Grey Antler Damask |
| Collection | Oak & Moss |
| Width | 20.5" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.5" |
| Paste | Prepasted |
| Material | Easy Walls |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Grey |
| Theme | Animals |
$93.50
4169-12701 | Oak & Moss, Kiwassa Grey Antler Damask - Chesapeake Wallpaper—
$93.50
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This product is packaged and priced as a 33' long 56.4 sq. ft. Roll.
Select Chesapeake Wallpaper Pattern number 4169-12701 pattern name Kiwassa Grey Antler Damask Wallpaper from the collection Oak & Moss. Enjoy this amazing wallpaper. Whimsical meets lodge with this enchanting deer damask featuring forest flora and birds decorating the stag's antlers. The design is inked in white against a grey backdrop. Kiwassa is a prepasted, easy walls wallpaper measuring 20.5 inches wide by 33 feet long, covering approximately 56.4 square feet per roll. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Chesapeake |
| Pattern Number | 4169-12701 |
| Pattern Name | Kiwassa Grey Antler Damask |
| Collection | Oak & Moss |
| Width | 20.5" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.5" |
| Paste | Prepasted |
| Material | Easy Walls |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Grey |
| Theme | Animals |

















