4169-83106 | Oak & Moss, Frith Sea Green Botanical - Chesapeake Wallpaper
| Brand | Chesapeake |
| Pattern Number | 4169-83106 |
| Pattern Name | Frith Sea Green Botanical |
| Collection | Oak & Moss |
| Width | 20.5" |
| Match | Half Drop |
| Repeat | 20.5" |
| Paste | Prepasted |
| Material | Sure Strip |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



4169-83106 | Oak & Moss, Frith Sea Green Botanical - Chesapeake Wallpaper
4169-83106 | Oak & Moss, Frith Sea Green Botanical - Chesapeake Wallpaper
| Brand | Chesapeake |
| Pattern Number | 4169-83106 |
| Pattern Name | Frith Sea Green Botanical |
| Collection | Oak & Moss |
| Width | 20.5" |
| Match | Half Drop |
| Repeat | 20.5" |
| Paste | Prepasted |
| Material | Sure Strip |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Chesapeake |
| Pattern Number | 4169-83106 |
| Pattern Name | Frith Sea Green Botanical |
| Collection | Oak & Moss |
| Width | 20.5" |
| Match | Half Drop |
| Repeat | 20.5" |
| Paste | Prepasted |
| Material | Sure Strip |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |

















