5007453 | Tortoise, Blackout - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5007453 |
| Pattern Name | Tortoise |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 27" (69CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Black |
| Theme | Distressed Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




5007453 | Tortoise, Blackout - Schumacher Wallpaper
5007453 | Tortoise, Blackout - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5007453 |
| Pattern Name | Tortoise |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 27" (69CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Black |
| Theme | Distressed Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5007453 |
| Pattern Name | Tortoise |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 27" (69CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Black |
| Theme | Distressed Textures |






















