5015465 | Polka Dot Jungle, Teracotta - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5015465 |
| Pattern Name | Polka Dot Jungle |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 36" (91CM) |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Brown |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




5015465 | Polka Dot Jungle, Teracotta - Schumacher Wallpaper
5015465 | Polka Dot Jungle, Teracotta - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5015465 |
| Pattern Name | Polka Dot Jungle |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 36" (91CM) |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Brown |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5015465 |
| Pattern Name | Polka Dot Jungle |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 36" (91CM) |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Brown |
| Theme | Botanical |

















