5016980 | Arboreal Handprint, Leaf - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016980 |
| Pattern Name | Arboreal Handprint |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 26 7/8" (68CM) |
| Vertical Repeat | 18 1/8" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5016980 | Arboreal Handprint, Leaf - Schumacher Wallpaper
5016980 | Arboreal Handprint, Leaf - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016980 |
| Pattern Name | Arboreal Handprint |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 26 7/8" (68CM) |
| Vertical Repeat | 18 1/8" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016980 |
| Pattern Name | Arboreal Handprint |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 26 7/8" (68CM) |
| Vertical Repeat | 18 1/8" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |

















