5017330 | Parvati Floral Stripe, Petal - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017330 |
| Pattern Name | Parvati Floral Stripe |
| Color Name | Petal |
| Collection | Williamsburg |
| Width | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 12 5/8" (32CM) |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 10yds |
| Order Increments | 10yds |
| Roll Size | 10yds = 10 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




5017330 | Parvati Floral Stripe, Petal - Schumacher Wallpaper
5017330 | Parvati Floral Stripe, Petal - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017330 |
| Pattern Name | Parvati Floral Stripe |
| Color Name | Petal |
| Collection | Williamsburg |
| Width | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 12 5/8" (32CM) |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 10yds |
| Order Increments | 10yds |
| Roll Size | 10yds = 10 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017330 |
| Pattern Name | Parvati Floral Stripe |
| Color Name | Petal |
| Collection | Williamsburg |
| Width | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 12 5/8" (32CM) |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 10yds |
| Order Increments | 10yds |
| Roll Size | 10yds = 10 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |

















