5017541 | Tole Bird, Petal - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017541 |
| Pattern Name | Tole Bird |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5017541 | Tole Bird, Petal - Schumacher Wallpaper
5017541 | Tole Bird, Petal - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017541 |
| Pattern Name | Tole Bird |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Original: $49.00
-65%$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017541 |
| Pattern Name | Tole Bird |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |

















