5017741 | Lolaire, Document - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017741 |
| Pattern Name | Lolaire |
| Collection | A Country Life |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Vertical Repeat | 8 3/8" (21CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Gold |
| Theme | Animals |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






5017741 | Lolaire, Document - Schumacher Wallpaper
5017741 | Lolaire, Document - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017741 |
| Pattern Name | Lolaire |
| Collection | A Country Life |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Vertical Repeat | 8 3/8" (21CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Gold |
| Theme | Animals |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017741 |
| Pattern Name | Lolaire |
| Collection | A Country Life |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Vertical Repeat | 8 3/8" (21CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Gold |
| Theme | Animals |

















