5017890 | Birds Print, Black On Natural - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017890 |
| Pattern Name | Birds Print |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 24 1/8" (61CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Neutral |
| Theme | Animals |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






5017890 | Birds Print, Black On Natural - Schumacher Wallpaper
5017890 | Birds Print, Black On Natural - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017890 |
| Pattern Name | Birds Print |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 24 1/8" (61CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Neutral |
| Theme | Animals |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017890 |
| Pattern Name | Birds Print |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 24 1/8" (61CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Neutral |
| Theme | Animals |

















