6021100.11.0 | Bark Cloth, Pewter - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6021100.11.0 |
| Pattern Name | Bark Cloth |
| Collection | Donghia I |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 37.8" |
| Horz. Repeat | 17.8" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 68%;LINEN - 28%;VISCOSE - 4% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Abstract |
| Notes | DISTRESSED PRINT EFFECT |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6021100.11.0 | Bark Cloth, Pewter - Donghia Fabric
6021100.11.0 | Bark Cloth, Pewter - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6021100.11.0 |
| Pattern Name | Bark Cloth |
| Collection | Donghia I |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 37.8" |
| Horz. Repeat | 17.8" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 68%;LINEN - 28%;VISCOSE - 4% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Abstract |
| Notes | DISTRESSED PRINT EFFECT |
Original: $376.43
-65%$376.43
$131.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6021100.11.0 |
| Pattern Name | Bark Cloth |
| Collection | Donghia I |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 37.8" |
| Horz. Repeat | 17.8" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 68%;LINEN - 28%;VISCOSE - 4% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Abstract |
| Notes | DISTRESSED PRINT EFFECT |












