6022130.86.0 | River Stone, Earth - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022130.86.0 |
| Pattern Name | River Stone |
| Collection | Donghia Iii |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 30.7" |
| Horz. Repeat | 25.1" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 67%;VISCOSE - 32%;ZARI - 1% |
| Finish | SOFTENED ;EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
| Notes | FOR DRAPERY AND DECORATIVE USE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6022130.86.0 | River Stone, Earth - Donghia Fabric
6022130.86.0 | River Stone, Earth - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022130.86.0 |
| Pattern Name | River Stone |
| Collection | Donghia Iii |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 30.7" |
| Horz. Repeat | 25.1" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 67%;VISCOSE - 32%;ZARI - 1% |
| Finish | SOFTENED ;EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
| Notes | FOR DRAPERY AND DECORATIVE USE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022130.86.0 |
| Pattern Name | River Stone |
| Collection | Donghia Iii |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 30.7" |
| Horz. Repeat | 25.1" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 67%;VISCOSE - 32%;ZARI - 1% |
| Finish | SOFTENED ;EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
| Notes | FOR DRAPERY AND DECORATIVE USE |












