6025112.6.0 | Quasar, Earth - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025112.6.0 |
| Pattern Name | Quasar |
| Collection | Mod Muse |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 38" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 52%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 17%;LINEN - 10%;POLYAMIDE - 1% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6025112.6.0 | Quasar, Earth - Donghia Fabric
6025112.6.0 | Quasar, Earth - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025112.6.0 |
| Pattern Name | Quasar |
| Collection | Mod Muse |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 38" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 52%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 17%;LINEN - 10%;POLYAMIDE - 1% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025112.6.0 |
| Pattern Name | Quasar |
| Collection | Mod Muse |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 38" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 52%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 17%;LINEN - 10%;POLYAMIDE - 1% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |












