79272 | Mixco Hand Woven Brocade, Sunstone - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79272 |
| Pattern Name | Mixco Hand Woven Brocade |
| Collection | A Rum Fellow |
| Width | 19" (48CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 19" (48CM) |
| Vertical Repeat | 4 1/4" (11CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | GUATEMALA |
| Country of Finish | GUATEMALA |
| Color | Red |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


79272 | Mixco Hand Woven Brocade, Sunstone - Schumacher Fabric
79272 | Mixco Hand Woven Brocade, Sunstone - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79272 |
| Pattern Name | Mixco Hand Woven Brocade |
| Collection | A Rum Fellow |
| Width | 19" (48CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 19" (48CM) |
| Vertical Repeat | 4 1/4" (11CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | GUATEMALA |
| Country of Finish | GUATEMALA |
| Color | Red |
| Theme | Ethnic |
Original: $1,186.50
-65%$1,186.50
$415.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79272 |
| Pattern Name | Mixco Hand Woven Brocade |
| Collection | A Rum Fellow |
| Width | 19" (48CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 19" (48CM) |
| Vertical Repeat | 4 1/4" (11CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | GUATEMALA |
| Country of Finish | GUATEMALA |
| Color | Red |
| Theme | Ethnic |












